Warsztaty

Warsztaty pisankarskie – tradycyjnie organizowane są przed samą Wielkanocą. Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonują pisanki i zdobywając doświadczenie poznają jak trudny i pracochłonny jest to proces. Dzieci i młodzież mają  możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych i artystycznych. Każda wykonana pisanka jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Efektem końcowym warsztatów jest satysfakcja ich uczestników i samodzielnie wykonane pisanki, które na pewno znajdą się w wielkanocnym koszyczku i na  stołach jako dekoracja.

   

Warsztaty pisania ikon –  prowadzi od kilku lat s. Olena Mańkut SNPM . Uczestniczący w warsztatach mają okazję w ciszy i skupieniu poznać tajniki powstawania ikony i samodzielnie napisać ikonę Chrystusa, Matki Bożej czy świętego. W zajęciach ikonopisarskich może wziąć udział każdy niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności plastycznych. Podczas pisania ikon ważną rolę odgrywa modlitwa i czysta intencja. Na zakończenie warsztatów uczestniczący biorą udział w Boskiej Liturgii, podczas której odbywa się uroczysty obrzęd poświęcenia ikon. Z poświęconą ikoną każdy  wraca  do domu.

 

Warsztaty kulinarne -  to spotkania dla dzieci i młodzieży we wspólnotach zakonnych. Podczas zajęć dzieci uczą się smacznie i zdrowo gotować, zdobywając przy tym cenną wiedzę i umiejętności. Mają też okazję nie tylko przygotowywać smaczne potrawy, ale nawet zamiesić ciasto drożdżowe i upiec rogaliki z dżemem. Spotkanie kończy się wspólną degustacją przygotowanych potraw.

Program zajęć jest urozmaicony i dopasowany do pór roku oraz różnego rodzaju świąt. Dzieci mają możliwość uczestniczenia we wspólnej modlitwie.

 

 

-
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)