Opieka socjalna

Posługa socjalna Zgromadzenia

Siostry Służebnice NPM angażują się w służbę socjalną oraz w szeroki zakres działań humanitarnych:

- Prowadzą Ekumeniczny Dom Opieki Społecznej w Prałkowcach, koło Przemyśla. Ten Dom jest miejscem, w którym ludzie w podeszłym wieku, chorzy, otrzymują odpowiednią opiekę i pomoc.

- Organizują różne przedsięwzięcia charytatywne mające na celu pomoc potrzebującym na Ukrainie, szczególnie dzieciom z domów dziecka.

- Odwiedzają chorych i starszych w ich domach.

Szczegóły
A man
Posługa przy parafiach

Troska o piękno świątyni

Troska o piękno świątyni od samych początków Zgromadzenia była dla Sióstr Służebnic zawsze bliska. Do dziś Siostry kontynuują swoją posługę przy parafiach w zakrystiach dbając o czystość i estetyczny wystrój kościoła, czystość szat, naczyń i bielizny liturgicznej. Przygotowują i wypiekają prosforę - chleb liturgiczny używany w Kościele wschodnim do konsekracji i komunii.
A man
Ośrodek Szkolenia

Posługa wychowawcza Zgromadzenia

W duchu swych Założycieli siostry zaangażowane są w pracy wychowawczej wśród dzieci i młodzieży, prowadząc katechizację, wychowując w wierze i miłości do Boga, Kościoła i narodu.

Szczegóły

 

Siostry prowadzą Ośrodek Szkolenia w Prałkowcach, którego misją jest wspieranie rozwoju i podnoszenie kwalifikacji medycznych sióstr, fizjoterapeutów, pracowników, którzy na co dzień zajmują się chorymi i niepełnosprawnymi.

Szczegóły

 

Przy Ekumenicznym Domu Opieki Społecznej w Prałkowcach została powołana Kapituła Pojednania Polsko - Ukraińskiego, której celem jest promowanie działania osób i organizacji, aktywnie uczestniczących w procesie zbliżenia i porozumienia, tolerancji i współpracy polsko - ukraińskiej.

Szczegóły

Inne posługi Zgromadzenia

A man
A man
A man
A man
A man
A man
A man
A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)