Ukraińska paska na Wielkanoc

Ukraińska paska na Wielkanoc

- 1 kg mąki

- 300 g cukru

- 300 g masła - margaryny

- 10 żółtek

- 5 jajek

- ½ l. mleko

- 100 g drożdży

- 100 g rodzynków

- waniliowy cukier

- sól

Przygotowujemy rozczyn z drożdży,  szczypty soli, mąki i mieszamy z ciepłym mlekiem tak, by masa otrzymała konsystencję gęstej śmietany. Nakrywamy ściereczką  i odstawiamy do ciepłego miejsca, żeby urosło.

Ubijamy jajka z cukrem szczyptą soli i waniliowym cukrem (ok 30 min.)   Kiedy rozczyn podrośnie dodajemy resztę mąki, zbite jajka z cukrem i  mieszając ciasto, dobrze go wybijajamy ręką, do czasu, aż ciasto zacznie odchodzić od rąk. Pod koniec dodajemy roztopione masło i rodzynki i dobrze mieszamy. Odstawiamy do ciepłego miejsca, by urosło.

Przygotowujemy foremki, namaszczamy ich margaryną i posypujemy tartą bułką. Nakładamy ciasto  do  1/3 foremki  i odstawiamy, żeby urosło.

 Kiedy ciasto urośnie, smarujemy po wierzchu roztrzepanym jajkiem i pieczemy w temperaturze. Pieczemy na początku w temp.  160-180 C. potem temperaturę zmniejszamy.

Smacznego!

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)