„Od niewoli do wolności” - rekolekcje wielkopostne dla młodzieży w Przymyślu

„Od niewoli do wolności” - rekolekcje wielkopostne dla młodzieży w Przymyślu

 

W dniach 3-5 marca 2023 roku w rekolekcyjnym domu Sióstr Służebnic NMP „Efatta” w Przemyślu odbyły się rekolekcje wielkopostne. Na to wydarzenie przyjechała młodzież z Polski i Ukrainy. Organizatorem spotkania było lubelskie towarzystwo studentów katolików „Obnova”.

 

„Od niewoli do wolności” – to temat rozważań młodzieży razem z rekolektantem, przewodnikiem duchowym ojcem Padre Serż. Jedna z uczestniczek spotkania Olena Wawryniuk podzieliła się swoimi wrażeniami odnośnie przeżytych dni:

 

„….Myślenie o słowach „niewolnik” i „wolność” jest dość  trudne w czasie, gdy ukraińcy poprzez ból i cierpienie walczą o swoją wolność. Droga do duchowej wolności też nie jest łatwa. Droga do oczyszczenia serca musi przebiegać przez ogień i ból, bo Królestwa Bożego nie zdobędziemy inaczej niż wysiłkiem. I to Bóg prowadzi nas z bezsilności do wolności, to On daje nam ogień łaski, który jednocześnie płonie i rozpala…. Po rekolekcjach mieliśmy więcej pytań niż odpowiedzi, ale ojciec tak to zaplanował  Dziękuję, Padre Serż za ziarno, które zasiał w naszych sercach, za naukę trudną, no potrzebną, za wspólne dobre chwile, za spowiedź i czas osobistych rozmów. Dziękuję za szczególny sposób nauczania, za wspólne czytanie Słowa Bożego i za otwartość w dzieleniu się swoimi przemyśleniami. Dziękuję Siostrom za otwartość i gościnność. Dziękuję za wspólną modlitwę w intencji Ukrainy i ukraińskie wojsko. I jak mawiał ojciec - "Zawzięcie w wierze łączy ludzi".

 

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man

Notice: Undefined index: PP in /home/sluzebnice/ftp/public/tpl/layout.php on line 237
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)