Europejskie spotkanie Sióstr Służebnic w Przemyślu

W domu rekolekcyjnym Sióstr Służebnic w Przemyślu w dniach 12-18 odbyło się spotkanie Zarządów Generalnego i Prowincjalnego Europy.

Tematem spotkania są wytyczne Kapituły Generalnej: „Dojrzałość, osobiste nawrócenie, apostolat (misja), odpowiedzialność w kontekście posługi Zarządu Prowincjalnego”.

Spotkanie rozpoczęło się Boską Liturgią Biskupią, której przewodniczył abp Eugeniusz Popowicz, metropolita przemysko – warszawski.

Pani Lidia Zabłocka-Żytka podzieliła się z siostrami swoimi przemyśleniami i cennymi informacjami na temat pracy z migrantami oraz osobami, które przeżyły urazy fizyczne, psychiczne i duchowe na temat: „Leczenie ran wojennych” oraz przeprowadziła zajęcia praktyczne z zakresu zapewniania pomocy psychologicznej i komunikacji.

Biskup Teodor Martyniuk, Biskup Asystent Archidiecezji Tarnopolsko-Zborowskiej, podzielił się swoim doświadczeniem posługi jako opata we wspólnocie zakonnej i zachęcił siostry do wierności swojemu powołaniu i zachowania własnej tożsamości.

Ks. Krzysztof Direk TJ przedstawił zewnętrzne i wewnętrzne wyzwania stojące dziś w życiu konsekrowanym.

Z okazji 90. rocznicy powstania struktury Zgromadzenia w postaci trzech prowincji: europejskiej, kanadyjskiej i brazylijskiej, którą w tym roku obchodzimy, dr s. Anna Drozd z Prowincji Matki Bożej Nieustającej Pomocy przeprowadziła konferencję na żywo i online na platformie Zoom dla wszystkich sióstr Zgromadzenia.

Spotkanie to wzbogaciło nas o nowe doświadczenia i inspiracje, poprzez wzajemne dzielenie się radościami i zmartwieniami, wspólne poszukiwanie rozwiązań problemów i wzbogacenie o nowe pomysły, jak lepiej służyć naszym bliźnim.

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man

Warning: Undefined array key "PP" in /home/sluzebnice/ftp/public/tpl/layout.php on line 237
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)