Rekolekcje dla młodzieży w domu rekolekcyjnym Sióstr Służebnic

Z 10-13 listopada w Przemyślu odbyły się rekolekcję dla młodzieży  na temat: „Chrześcijanin/chrześcijanka we współczesnym świecie”. Wśród organizatorów rekolekcji członkowie Lubelskiego Towarzystwa Studentów Katolików „Obnova”, Siostry Służebnice NMP, klerycy Lubelskiego Seminarium  Duchowego. Rekolekcje, na które przyjechała młodzież z Polski i Ukrainy, odbyły się w rekolekcyjnym domu Sióstr „Effatha”. Rekolektantem był ks. Witalij Osmołowskyj – jezuita (piszę doktorat na uniwersytecie Santa Klara w Kalifornii), koordynator humanitarnej jezuickiej pomocy dla Ukrainy.

Uczestnicy rekolekcji mieli okazję zagłębić się w Pismo Święte,  w historii biblijnych kobiet i mężczyzn, dzielić się wzajemnie poglądami odnośnie Kościoła oraz wpływów współczesności które doświadcza. Czas rekolekcji – czas wzrostu duchowego, czas rozwoju, czas modlitwy oraz dyskusji prowadzącej do rozumienia chrześcijaństwa, odpowiedzialności i codziennego kroczenia za Chrystusem.

Na temat rekolekcji uczestnicy wypowiadają się:

„ Bardzo ważny temat… zostawia dużo pytań, pragnienie poszukiwań, głębszego zastanowienia się, zachęca do czytania, nawiązywania relacji….”,- mówi Ola.

„Rekolekcję – to okazja na poznanie siebie, chrześcijaństwa, relację; spotkanie, które wzbogaciło każdego z nas”,-  powiedział Wasyl.

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)