Rodzinne kolędowanie w Międzyszkolnym Zespole Nauczania Języka Ukraińskiego w Olsztynie

Nauczyciele języka ukraińskiego i religii szczególną wagę przywiązują do przekazywania  dzieciom najcenniejszych przykładów dziedzictwa kulturowego narodu ukraińskiego. To elementy, które konsolidują nie tylko wspólnotę szkolną, ale także całą społeczność ukraińską. Jedną z ulubionych tradycji jest wspólna kutia i kolędowanie.

Bożonarodzeniowe spotkanie uczniów, nauczycieli i rodziców to już tradycja w Międzyszkolnym Zespole Nauczania Języka Ukraińskiego. Odbyło się ono w piątek 12 stycznia 2024r., a przy świątecznym stole zgromadziło się ponad stu gości.

Ks. proboszcz Iwan Hałuszka rozpoczął uroczystą wieczerzę wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Ewangelii. Następnie bp Arkadiusz Trochanowski złożył wszystkim życzenia świąteczne oraz podkreślił, że ​​jest to wspaniała okazja do dzielenia się radością, miłością i życzliwością. Tradycyjnie przed wieczerzą duchowni podzielili się z gośćmi prosforą.

Klub Arton przygotował pyszną wieczerzę, na świąteczny stół podano tradycyjne dania kuchni ukraińskiej – barszcz, pierogi, postne gołąbki, kompot z suszonych owoców tzw. uzwar i pączki. Uroczystą atmosferę dopełnił program artystyczny z wertepem i kolędami zaprezentowany przez uczniów klas młodszych pod kierownictwem s. Franciszki Oresty Sałamaszek. W scenariuszu przedstawienia s. Franciszka bardzo udanie połączyła część poetycko-teatralną z elementami choreografii i nowymi kolędami.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za wspólne spotkanie.

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)