Spotkanie z ukraińską kolędą w Bartoszycach

Kolędy powstawały w ciągu całej historii naszego narodu i ciągle są bliskie każdej wierzącej osobie. Ich piękno wyraża się w prostocie przekazu wielkiej miłości Boga do ludzi która wyraża się w przyjściu Syna Bożego na ziemię w postaci maleńkiej Dzieciny.

Bóg objawia się słabym, maleńkim niemowlęciem, które potrzebuje pomocy człowieka. Stąd też w kolędach tyle delikatności, miłości, serdeczności do Dzieciątka na sianie.

  Z motywów miłości Wcielonego Boga śpiew kolęd jest bliski sercu człowieka. Prawdopodobnie te uczucia kierowały naszymi parafianami, którzy przyszli w dniu 16 stycznia 2023 roku do domu Sióstr Służebnic w Bartoszycach.

 Pieśni płynęły jedna za drugą. Na nasze kolędowanie w tym roku była obecna P. Oksana Szatkowska, która wzbogaciła nasz śpiew graniem na wiolonczeli. Pani Oksana jest nauczycielką w szkole muzycznej i pochodzi z Kijowa. Ze względu na wojnę w Ukrainie

razem z dziećmi przebywa obecnie w Górowie Iławeckim i tut też pracuje w szkole muzycznej. 

Zmęczeni śpiewem goście mogli podejść do stołu ze świątecznymi przysmakami i pokrzepić siły. Wspólne spotkanie było też wspaniałą okazją, by nacieszyć się sobą, porozmawiać, oderwać się od codzienności, być razem.

 Wieczór minął szybko i kolędnicy szczęśliwi pożegnali się i odeszli do siebie.

            Niech Nowonarodzony Chrystus będzie uwielbiony we wszystkim.

s.DamianaWilchowska SNMP

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man

Notice: Undefined index: PP in /home/sluzebnice/ftp/public/tpl/layout.php on line 237
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)