Uroczystości komunijne w greckokatolickiej katedrze w Olsztynie

W sobotę 18 maja 2024 r. po raz pierwszy 18 dzieci przystąpiło do Sakramentu Pokuty, a w niedzielę 19 maja 2024 r. do Uroczystej Komunii Świętej w Greckokatolickiej Cerkwi Opieki Matki Bożej w Olsztynie i 6 do rocznicy. 

Boskiej Liturgii przewodniczyli Ks. Biskup Arkadiusz Trochanowski Ordynariusz Eparchii Olsztyńsko- Gdańskiej, koncelebrowali: ks. Jan Haluszka – proboszcz parafii, ks. Stanisław Tarapacki, ks. Roman Ferenc, ks. diakon Bohdan Pietnoczka i o. Tymoteusz Fesz OSMB z Ukrainy. Dzieci zostały przygotowane przez s. Franciszkę Sałamaszek SNPM.  

Na pamiątkę Pierwszej Spowiedzi i Uroczystej Komunii Św., dzieci otrzymały Ikonę, a na pamiątkę I Rocznicy Komunii Św. – Pismo Święte. 

Niech łaska i  radość szczególnego spotkania z Bogiem, która wypełniała ich serca i oraz serca ich bliskich na drodze dorosłego życia chrześcijańskiego, umacnia i wspiera dzieci. Niech każdy kolejny krok w ich życiu będzie zawsze w kierunku Nieba.

 

  1. Franciszka Sałamaszek SNPM

Zdjęcia: s. Franciszka Salamaszek SNPM

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man

Warning: Undefined array key "PP" in /home/sluzebnice/ftp/public/tpl/layout.php on line 237
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)