W Górowie Iławeckim odbyły się rekolekcje wielkopostne

W czasie Wielkiego Postu w Górowie Iłweckim parafianie Podwyższenia Krzyża Świętego i uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania przeżywają wspólne rekolekcje. W tym roku nauki duchowe dla uczestników rekolekcji odbywały się w cerkwi i pomieszczeniach Zespołu Szkół z UJN. Rekolekcje rozpoczęły się 28 marca i trwały do 2 kwietnia 2023 r.

Konferencje dla parafian i młodzieży szkolnej wygłosił Redemptorysta o. Siargiei Goncharov, znany w sieciach społecznościowych jako Padre Serge. Wspomniany ojciec w swoim naukach poruszał takie tematy jak: upadek pierwszych ludzi, skutki grzechu pierworodnego, ofiara Jezusa Chrystusa na krzyżu, sakrament chrztu jako środek przywrócenia utraconego raju, bezgraniczna miłość Boga i macierzyńska miłość Matki Bożej. Treść konferencji opierała się na zachęceniu słuchaczy do przemyślenia swojego życia duchowego i relacji z Bogiem, a przede wszystkim na wezwaniu do nawrócenia i pokuty.

Przez cały okres rekolekcji uczestnicy oprócz słuchania nauk duchowych przystępowali do sakramentów pokuty i Eucharystii. Poza tym, duchowe nauki prowadzone w szkołach dla młodzieży i nauczycieli, oprócz konferencji, obejmowały pracę w grupach, zabawy, wieczorki integracyjne ze śpiewaniem pieśni chrześcijańskich, Drogę Krzyżową w intencji Ukrainy, a przede wszystkim Liturgię.

Tegoroczne wspólne rekolekcje dla parafii, nauczycieli i młodzieży szkolnej zakończyły się Boską Liturgią, której przewodniczył o. Sergiusz.

Podsumowując, proboszcz ks. Mit. Iwan Lajkisz podziękował rekolekcjoniście, do dziękczynienia włączyli się przedstawiciele rady parafialnej w Górowie Ilaweckim oraz uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania we wspomnianej miejscowości.

 o. Artem Nakoniecznyj

A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man

Warning: Undefined array key "PP" in /home/sluzebnice/ftp/public/tpl/layout.php on line 237
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)