Ікона Богородиці

Prowincja

Prowincja Matki Bożej Nieustającej Pomocy Sióstr Służebnic NPM w Polsce powstała w trudnym okresie powojennym. W 1946 r. Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM s. Weronika Gargil powierzyła s. Amalii Czaban opiekę nad siostrami, które wyniku powojennych zmian granic i akcji przesiedleńczych znalazły się w różnych częściach Polski. Dzięki jej staraniom, Kongregacja do Spraw Kościołów Wschodnich w Rzymie 4 lipca 1947 r. wydała dekret o powołaniu do życia nowej Wiceprowincji Sióstr Służebnic NPM w Polsce.

W nowej rzeczywistości początki misji nie były proste i wymagały od sióstr głębokiej wiary, osobistej odwagi i poświęcenia. Siostry Służebnice podjęły posługę opiekuńczo – medyczną w różnych ośrodkach na Lubelszczyźnie i Pomorzu Zachodnim, a także w wielu parafiach w Polsce objęły katechizację dzieci i młodzieży. Otwierały drzwi swoich domów zakonnych dla chorych i potrzebujących. Pracowały w zakrystiach, dbały o piękny wystrój kościołów, wypiekały prosforę, szyły szaty liturgiczne, pisały ikony, całuny i zajmowały się hafciarstwem.

Do dziś wierne charyzmatowi swych Założycieli, „by iść tam, gdzie jest największa potrzeba” siostry nadal kontynuują swoją misję ewangelizacyjną. Niosą posługę w greckokatolickich parafiach, zajmują się katechizacją dzieci i młodzieży. Prowadzą Ekumeniczny Dom Pomocy Społecznej i Centrum Rehabilitacji im. Bł. Josafaty Hordaszewskiej w Prałkowcach. Organizują rekolekcje, dni skupienia i modlitwy, warsztaty ikonopisania w domu rekolekcyjnym „Effatha,” a także w domach zakonnych w Polsce. Siłę i zapał do pełnienia swego posłannictwa siostry czerpią z modlitwy i Eucharystii, medytacji Słowa Bożego, uwielbiając Boga, który jest Miłością.

Ku czci Błogosławionych

Nasze Błogosławione

A man
A man
Nasza misja

Powołanie

Opieka socjalna
Ośrodki szkolenia
Inne posługi
Opieka medyczna
Ośrodki szkolenia
Nasze źródla

Założyciele

Błogosławiona Siostra Josafata Hordaszewska – jest Współzałożycielką i pierwszą siostrą Zgromadzenia Służebnic Niepokalanej Panny Maryi. "Ona swoim codziennym i wiernym oddaniem szła za Chrystusem, niosąc posługę dzieciom, chorym, ubogim, niepiśmiennym i skrzywdzonym, przebywających w ciężkich sytuacjach życiowych, w nadzwyczajny sposób potrafiła wcielić Ewangelię w swoje codzienne życie".
Sługa Boży o. Jeremiasz Łomnicki OSBM - jeden z największych bazyliańskich duszpasterzy i kaznodziei swego czasu. Współzałożyciel i duchowny ojciec Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM, które do dziś niesie swoją misyjną posługę w wielu krajach świata. Rektor i wykładowca teologii pastoralnej, metodologii, katechetyki, retoryki i homiletyki. Aresztowany w 1915 roku i zesłany w głąb Rosji do Symbirska, gdzie ponad rocznej niewoli, osłabiony ciężką chorobą odchodzi do wieczności na 54 r. życia.
Sługa Boży Оjciec Cyryl Sełecki – Współzałożyciel Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM i gorliwy greckokatolicki duszpasterz, pisarz, publicysta, aktywny działacz. Głęboko zatroskany o potrzeby swojego narodu i niosący pomoc duchowną, moralną i materialną. Założyciel bractwa trzeźwości, ochronek, czytelni. W swoim życiu stawiał na pierwszym miejscu chwałę Boga i dobro swoich wiernych.
Co się dzieje

Aktualności

A man praying standing
A man praying standing
A man praying standing
A man reading the Holy Bible
Tajemnice naszej kuchni

Nasze przepisy

Przez ponad 100 lat swojego istnienia Zgromadzenie przygotowało wiele ciekawych i smacznych dań, z których część jest oparta na tradycjach ludowych. Chcemy podzielić się tym doświadczeniem z naszymi czytelnikami. Jeśli Państwo szukają ciekawego przepisu na wielkanocne ciasto, jeśli przychodzą do Ciebie goście, a nie masz pomysłu na smakołyki, chcesz zaprosić znajomych na kawę i upiec pyszne ciasteczka, zapraszamy na stronę z naszymi przepisami. A jeśli Państwo chciałoby doskonalić swoje kulinarne umiejętności, zapraszamy na nasze kulinarne warsztaty – spotkania dla dzieci i młodzieży, na których jest możliwość nauczyć się gotować potrawy i słodycze. A po zajęciach kulinarnych odbywa się wspólna degustacja przygotowanych potraw.

Najnowszy przepis: Skrzydełka kurczaka z ryżem

Skrzydeka kurczaka z ryżem jest najlepszym daniem do rodzinnego obiadu bądź spoktania. Przepis jest prosty do realizacji oraz nie potrzebuje wielkich starań oraz czasu.

Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man

Warning: Undefined array key "PP" in /home/sluzebnice/ftp/public/tpl/layout.php on line 237
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)