A man
Chodźcie i zobaczycie

Spotkanie-kontakt

Czego szukacie? J.1, 38

Powołanie – to wielka tajemnica miłości Boga do człowieka, szczególne dotknięcie Jego łaski. Bóg wzywa każdego z nas do pójście za nim i naszym zadaniem jest udzielenie Bogu odpowiedzi na to wezwanie.

Pomocą w podjęciu trudu odkrywania swojego powołania służy:

  • codzienny, osobisty, pogłębiony kontakt z Bogiem na modlitwie i w słowie Bożym.
  • kontakt ze Zgromadzeniem, z siostrami
  • udział w prowadzonych przez Zgromadzenie rekolekcjach
  • kilkudniowy pobyt w jednej z naszych wspólnot w celu przyjrzenia się z bliska stylowi naszego życia.

Myślisz o życiu zakonnym?

Pragniesz rozeznać swoje powołanie?

Chciałabyś przeżyć kilka dni w naszej wspólnocie zakonnej?

Zapraszamy!

napisz na adres: siostrynmp@gmail.com

Moc modlitwy

Modlitewne wsparcie

MODLITEWNE WSPARCIE ROZEZNAJĄCYCH POWOŁANIE

Jeśli pragniesz rozpoznać swoje powołanie?

Jakie jest Twoje miejsce w życiu?

Postaraj się najpierw rozpoznać Jezusa, znaleźć Go, spotkać się z Nim w ciszy swego serca i usłyszeć Jego głos.

Otwórz się całkowicie na Jego Ducha i proś Go tak jak umiesz swoimi słowami, sercem, myślą. Niech to będzie modlitwa Twojego życia.

To On - Jezus Chrystus - powołuje Ciebie do pełni wiary, nadziei i miłości, do życia autentycznego, ewangelicznego.

Odkrycie i przyjęcie życiowego powołania to proces wymagający wielkiego zaangażowania z Twojej strony, dlatego pragniemy Cię wspierać naszą modlitwą, dzielić się tym, co najcenniejsze NASZYM TRWANIEM PRZED JEZUSEM.

Jak zgłosić prośbę o modlitwę?

Napisz do nas na adres: siostrynmp@gmail.com

CIEBIE I TWOJĄ INTENCJĘ POLECAMY BOGU W NASZYCH MODLITWACH ZA WSTAWIENNICTWEM BŁ. JOSAFATY HORDASZEWSKIEJ – ZAŁOŻYCIELCE NASZEGO ZGROMADZENIA

A man
Poświęcenie zakonne

Etapy formacji

Kandydatura

„Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” J 1,38
Kandydatura – jest to czas przygotowania kandydatki do nowicjatu, która od opieką siostry - wychowawczyni wzrasta w modlitwie i miłości Boga, bierze udział w życiu wspólnoty zakonnej, poznaje siebie, prawdy wiary chrześcijańskiej i wzmacnia swój życiowy wybór. Po rocznej próbie odbywa się uroczystość obłóczyn - kandydatka otrzymuje zakonny habit.

Nowicjat

„Chodźcie, a zobaczycie.” J 1,39
Nowicjat – jest podstawową szkołą życia konsekrowanego, w której nowicjuszka stara się bardziej poznać Tego, kto ją powołał. Poznaje i wprowadza w życie rady ewangeliczne, poznaje charyzmat i ducha Założycieli Zgromadzenia i przez to przygotowuje się do tego, żeby pojąć wymogi powołania i oddać się całkowicie Bogu jako siostra Służebnica Niepokalanej Panny Maryi. Nowicjat trwa dwa lata i kończy się złożeniem ślubów zakonnych.

Śluby czasowe

„Poszli więc i zobaczyli gdzie mieszka, i tego dnia zostali u Niego. ” J 1,39
Śluby Czasowe – to nowy etap osobistej odpowiedzialności w życiu konsekrowanym siostry i jej gotowości do kontynuowania misji Chrystusa. Po zakończeniu nowicjatu składa swoje pierwsze zakonne - Ubóstwa, Czystości i Posłuszeństwa, które ponawia coroku przez okres pięciu lat. W okresie formacji dba o swoje powołanie, by żyć w harmonii modlitwy, wspólnoty i pracy apostolskiej. Zrasta w poczuciu przynależności do Kościoła, a w nim do Zgromadzenia, a także dba o formację zawodową pod kątem powierzonych zadań. Przygotowuje do poświecenia się Bogu poprzez złożenie profesji wieczystej.

Śluby wieczyste

„Znaleźliśmy Mejsasza — to znaczy Chrystusa.” J 1,41
Śluby Wieczyste - Złożenie ślubów wieczystych: Posłuszeństwa, Czystości i Ubóstwa poprzedzone jest szczególnym, intensywnym duchownym przygotowaniem. Siostra zakonna bierze udział w rekolekcjach. Podczas uroczystości składania ślubow wieczystych siostra otrzymuje szkaplerz, ktory jest znakiem całkowitego poświęcenia Bogu, gotowości do wypełniania misji apostolskiej.

Ciągła formacja

„Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.”J 1,41
Ciągła Formacja — jest drogą wiary, dojrzewania w powołaniu. To proces ciągłego nawrócenia, który trwa całe życie. To czas na pogłębienie jedności z Bogiem, na otwieranie się na potrzeby i nowe wyzwania czasu, troska o wierność Chrystusowi, ustawiczne odnawianie gorliwości w apostolskiej służbie i pogłębienie wierności charyzmatowi Założycieli i Zgromadzenia
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)