BŁOGOSŁAWIONA SIOSTRA TARZYCJA

BŁOGOSŁAWIONA SIOSTRA TARZYCJA

Urodziła się 23 marca 1919 r. w Chodorowie koło Lwowa. Jej ojciec Roman pracował jako kolejarz, matka Maria zajmowała się przede wszystkim wychowywaniem dzieci. Tworzyli rodzinę pełną wzajemnego zrozumienia, miłości do Boga i bliźnich. Ukończyła szkołę podstawową i gimnazjum, potem państwową szkołę dla dziewcząt. Zakończyła ją z wyróżnieniem i specjalnością nauczyciela krawiectwa.

Do Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM wstąpiła 3 maja 1938 r. Swoje pierwsze śluby złożyła 5 listopada 1940 r. Wyróżniała się głębią życia duchowego, czerpanego z częstej adoracji Najświętszego Sakramentu.Więcej

A man
A man
Z życia Błogosławionej

Wspomnienia – perełki o Błogosławionej Tarzycji - męczennicy za wiarę

Wspomnienia – perełki o Błogosławionej Tarzycji - męczennicy za wiarę

 

„ Olga była osobą pobożną, co tydzień przystępowała do Sakramentu Pokuty. Podczas wakacji starała się nie zwracać na siebie uwagi, że idzie do cerkwi, ubierała bluzeczkę z krótkimi rękawami i wsiadała na rower, pozostawiając go obok cerkwi. Siostra Tarzycja, aby uczestniczyć w Liturgii Świętej często wymykała się rankiem z domu, gdy rodzice jeszcze spali. Po powrocie z cerkwi zamykała kluczem drzwi i przygotowywała domownikom śniadanie. Nie chciała, żeby rodzice to zauważyli, a przede wszystkim mama, która nie dopuszczała do siebie myśli o wstąpieniu córki do klasztoru.” (s. Olga Dykun, SNPM)Więcej

Pomoc duchowna

Modlitwy

Moleben

Więcej

Akatyst

Więcej

Modlitwy

Więcej

Modlimy się o wsparcie

Intencje

Siostry każdego dnia zanoszą Bogu przez wstawiennictwo Błogosławionej Josafaty prośby wielu ludzi. Jeżeli jesteś w potrzebie wpisz swoją prośbę o modlitwę lub podziękowanie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji intencji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

Publikacje o Błogosławionej s. Tarzycji

A man
A man
A man
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)