Zarząd w Rzymie

Zarząd Generalny

Najwyższą władzę nad Zgromadzeniem sprawuje Stolica Apostolska za pośrednictwem swoich prawnych przedstawicieli.

Najwyższą władzę wykonawczą w Zgromadzeniu ma Przełożona Generalna, która wraz  Zarządem Generalnym prowadzi, wyznacza strukturę i kierunek,  troszczy się o szerzenie Królestwa Bożego na ziemi i pełnienie służby i misji w Kościele. Główny dom Zgromadzenia  znajduje  się w Rzymie ( Italia).

Przełożona Generalna Sióstr Służebnic NPM s. Zofia Łebedowicz

Adres Domu Generalnego:

Casa Generalizia Ancelle della B. V. Immacolata
via Cassia, 102-104
00191 Roma, ITALIA
+39 06 329 5746

http://www.sisterssmi.org

Nasze źródla

Założyciele

Szczegóły o nas

Nasze zgromadzenie

A man
A man

Herb

Herb

Zgromadzenie Sióstr Służebnic Niepokalanej Panny Maryi należy do tradycji bizantyjskiej, Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego i podlega prawu papieskiemu

Zgromadzenie posiada swój herb, przyjęty przez Pierwszą Kapitułę we Lwowie, w 1907 r. W centrum herbu znajduje się litera M, nad literą - krzyż, a z lewej i z prawej strony oraz pod literą - trzy gwiazdy.

Więcej

Misja - charyzmat Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM

Charyzmat – jest szczególnym darem Ducha Świętego, którego Bóg udziela założycielom, powołanym, by przekazywać go drugim i powołać do życia nowe instytucje. Dar charyzmatu ukazuje odmienność jednej duchownej rodziny od drugiej.

Misja Zgromadzenia polega nie tyle na zewnętrznych działaniach, ile na osobistym świadectwie obecności Chrystusa . Im bardziej osoby konsekrowane upodobniają się do Chrystusa, tym bardziej Chrystus będzie obecny i aktywny w świecie.

Więcej
Napisz do nas

Kontakt do nas

Adres
Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM Rajców 11 00-220 Warszawa
Telefon:
+48 22 831 73 16
E-mail:
siostrynmp@gmail.com
A man

Warning: Undefined array key "PP" in /home/sluzebnice/ftp/public/tpl/layout.php on line 237
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną. Sprawdź naszą politykę prywatności. (Zamknij)